Medycyna naturalna – sposób na dłuższe i zdrowsze życie

medycyna naturalna

Ziołolecznictwo jest najstarszą metodą leczenia, która wiąże się z wieloletnią tradycją. Nie jest to jednak sposób, który został z przeszłości, bo w obecnych czasach coraz częściej wraca on do łask. Jak leczyć się ziołami i na co trzeba uważać?

Cudowna moc roślin

Zanim zabierzemy się za praktykowanie medycyny naturalnej, musimy sobie uświadomić, że zioła mają wielką moc, która nierzadko może szkodzić człowiekowi. Osoba, która chce zacząć stosowanie ziołolecznictwa powinna mieć na uwadze, że niektóre rośliny mają bardzo silne działanie, a wiele z nich może uczulać. Zanim więc wprowadzimy te praktyki w życie, należy dokładnie zbadać temat i upewnić się, że sobie nie zaszkodzimy.

medycyna naturalna zioła lecznicze

Zastosowanie najpopularniejszych ziół

Rośliny kryją w sobie prawdziwą magiczną moc i nie są to czary, które znamy z książek fantasy. Nawet zioła, które znamy bardzo dobrze z naszych kuchni mogą nas naprawdę zaskoczyć. Wiele z nich ma działanie kompleksowe, co oznacza, że wpływają pozytywnie na cały organizm i stosowanie ich regularnie będzie miało pozytywne skutki jeśli chodzi na działanie naszych organów czy ogólne dobre samopoczucie. Są też zioła, które możemy stosować w walce z konkretnymi schorzeniami. Dobrym przykładem będzie tutaj melisa, która działa zbawiennie w przypadku niepokoju, dużego stresu czy nawet depresji. Jest też wiele ziół, które należy zażywać w okresach zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i grypę, bo mają duży wpływ na naszą odporność. W tej grupie znajdzie się na przykład pokrzywa czy nagietek. Mięta pomoże nam w walce z problemami żołądkowymi takimi jak bóle czy zatwardzenia. Na pewno warto zwrócić uwagę na pokrzywę, która została już wspomniana wcześniej, bo jest ona doskonałym środkiem upiększającym. Działa ona zbawiennie na skórę, włosy i paznokcie. Przy regularnym piciu naparu z pokrzywy nasze włosy staną się mocne i gęste. Jak widać, zioła kryją w sobie magiczną moc i nasze babcie wiedziały doskonale jak dbać o swoje zdrowie i wygląd.

Jak przygotowywać zioła?

Jest wiele sposobów, w jaki można zażywać zioła, jednak najpopularniejszym z nich będą tutaj na pewno napary. W sklepach mamy ogromny wybór herbatek ziołowych, ale nie da się ukryć, że najwięcej wartości odżywczych będzie w takich ziołach, które wyhodujemy i ususzymy sami. Nie mniej jednak smak tego rodzaju naparów jest dosyć wyrazisty i nie każdemu może to odpowiadać. Jeśli więc nie chcemy używać ziół w ten sposób, zawsze możemy zdecydować się na syrop lub w niektórych przypadkach nawet maści.

Dodaj komentarz