O słuszności tarota „co on do mnie czuje”. Czy tarot podpowie w sprawach miłosnych?

O słuszności tarota "co on do mnie czuje". Czy tarot podpowie w sprawach miłosnych?

Tarot to jedno z wielu narzędzi umożliwiających wgląd na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Polega na stawianiu wybranej sekwencji specjalistycznych kart, a następnie sprawnym odczytaniu ich znaczenia. Talia tarota składa się z 78 kart, z czego 56 kart stanowią Małe Arkana, zaś 22 karty to Wielkie Arkana. Zdecydowanie najczęściej padają pytania dotyczące związku, znalezienia miłości oraz ogólnie pojętej sfery emocjonalnej. Jednak czy tarot rzeczywiście może dać odpowiedni na stawiane pytania?

Tarot w sprawach miłosnych

Osoba mająca doświadczenie w pracy z tarotem jest w stanie udzielić odpowiedzi na stawiane pytania w sprawie miłości. Z kart można odczytać między innymi jak wygląda postawa partnera względem osoby pytającej oraz odwrotnie, jakie odczucia co do związku posiada partner, jak związek będzie kształtował się na dalszych etapach oraz czy dana relacja jest przyszłościowa, czy może stanowi jedynie epizod życiowy. Jesteśmy w stanie uzyskać odpowiedzi na temat problemów w relacji, co konkretnie je powoduje i jak można je rozwiązać. W niektórych przypadkach wróżba może potwierdzić nawet obecność osób trzecich w związku, które zaburzają relację. Karty to jednak nie tylko same odpowiedzi, mogą bowiem udzielać dobrych rad, które warto wdrożyć w życie.

Osoby samotne podczas stawiania tarota mogą się dowiedzieć czy poznają w najbliższym czasie partnera, co jest przyczyną ich samotności oraz co można zrobić, aby przyciągnąć do siebie miłość. Karty znają przebieg przeszłych związków i relacji, dlatego mogą wskazywać, co warto skorygować, aby kolejne były udane. Zarówno osoby w związku, jak i samotne czy w skomplikowanych relacjach mogą skorzystać z pomocy tarocistów.

Rozkład miłosny

Rozkład kart w przypadku pytań o miłość i związki może być różny. Popularnością cieszy się prosty rozkład 3 kart, które dotyczą kolejno: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Aby jednak uzyskać odpowiedzi na większą ilość pytań, najlepiej rozłożyć 5 kart – 2 w górnym rzędzie i 3 w dolnym. Te u góry wskażą na czynniki łączące partnerów, zaś te na dole na czynniki dzielące, które mogą stanowić przeszkodę w związku. Jeśli dołożymy kolejne 3 karty u podstawy dowiemy się, co wpływa na dany związek, jakie uczucia kryje osoba pytająca i jaki będzie punkt kulminacyjny w związku. Z kolei dodatkowa karta u góry określi stosunek partnera osoby pytającej do tej relacji.

Korzystny może się okazać również rozkład na zgodność partnerską. W tym celu należy wyjąć 12 kart i rozłożyć je w 3 rzędach po 4 karty w każdym. Wówczas górny rząd będzie symbolizować zgodność ogólną, rząd środkowy – zgodność emocjonalną, zaś dolny – seksualną. Stawiając tarota zawsze należy dobrze przetasować karty, a następnie wyjmować je w dowolnej kolejności lub kolejno, ale zawsze lewą ręką. Znajduje się ona bliżej serca. Dodatkowo nurtujące pytania należy zadać jeszcze przed wyjęciem kart.

Czy tarot zawsze mówi prawdę?

Odpowiednio odczytane karty tarota zawsze wskażą prawdziwą odpowiedź. Należy kierować się intuicją oraz dużą znajomością znaczenia kart i symboli. Znaczenie ma również znak zodiaku partnerów i data ich urodzenia. Warto mieć na uwadze, że jedna karta może mieć zupełnie różne, skrajne znaczenia. Przykładowo, Kochankowie mogą oznajmiać wielką, namiętną miłość, ponowny rozkwit uczucia w długotrwałym związku i ważny krok przyszłościowy, np. zaręczyny lub ślub. Jednak równie dobrze karta ta może wskazywać na osobę trzecią w związku, czyli na zdradę jednego z partnerów. Aby dobrze odczytać znaczenie karty należy nie tylko skupiać się na niej samej, ale również łączyć ją z innymi wylosowanymi kartami. Znaczenie nadrzędne mają zawsze Wielkie Arkana, zaś Małe Arkana jedynie uzupełniają ich interpretację.


Zobacz także:

Rodzaje tarota. Poznaj jego odmiany

O zadawaniu pytań w tarocie. Na te pytania tarot nie odpowie

Dodaj komentarz