Podarunki na Yule – zrób to sam

Święto Yule, zwane inaczej przesileniem zimowym, wypada między 20 a 23 grudnia, a dokładniej – w najdłuższą noc w roku. Święto to symbolizuje swoisty portal, wyznacza chwilę przejścia w nową porę roku, do coraz dłuższych dni wypełnionych większą ilością słońca i magią jego promieni. Yule jest jednym z najważniejszych dni w roku dla Wiccan, którzy świętują na różne sposoby: od zapalania ogniska bądź ognia w kominku, poprzez czytanie kart Tarota, przygotowanie grzanego wina czy wykonywanie podarunków na Yule, które posłużą następnie do przeprowadzania rytuałów mających na celu zrzucenie z siebie brzemienia starego roku i wejścia w kolejny rok z nowymi siłami.

Podarunki na Yule – jak zrobić je samemu

1. Magiczna zapachowa świeca z ziołami

Do wykonania tego upominku będziemy potrzebować parafiny bądź wosku pszczelego (jest droższy, ale ma wspaniały zapach). Można także oczywiście stopić stare świeczki. Należy również pamiętać o knocie (wystarczy w jego miejsce bawełniany sznurek), aby świeca mogła swobodnie płonąć. Żeby umieścić knot w naczynku, nie możemy zapomnieć też o czymś, co podtrzyma go w odpowiedniej pozycji, kiedy będziemy nalewać stopionego wosku bądź parafiny. Najlepiej posłużą dwa patyczki ciasno związane gumką recepturką. Pomiędzy tymi patyczkami należy przełożyć bawełniany sznureczek (knot). Jeżeli chodzi o naczynko, do którego będziemy chcieli wlać stopiony wosk lub parafinę, możemy w tym celu wykorzystać ładną filiżankę lub słoiczek – cokolwiek, co uznamy za odpowiednie (wystarczy pamiętać tylko, aby szkło nie było zbyt cienkie, gdyż takie może pęknąć.

Jeżeli przygotowaliśmy już składniki do wykonania świeczki, wybierzmy właściwy olejek eteryczny, (aby nasza świeca zyskała oczarowujący zapach) oraz zioła bądź suszone kwiaty, które nadadzą jej wspaniały, niezwykły wygląd, ale również napełnią ją magią.

Pierwszym krokiem przy wykonywaniu magicznej zapachowej świecy z ziołami będzie stopienie wosku lub parafiny (bądź starych świec) razem z kilkoma kropelkami olejku eterycznego w gorącej wodzie. Następnie należy umieścić nad wybranym przez nas naczynkiem knot włożony między patyczki związane gumką recepturką, po czym powoli nalać do środka stopiony wosk lub parafinę. Na koniec delikatnie umieszczamy w wosku zioła i suszone kwiaty, po czym odstawiamy świecę do ostygnięcia.

2. Dziennik magiczny z rytuałami i spisem świąt pogańskich

Dla początkującego Wiccanina wspaniałym podarunkiem na Yule może okazać się dziennik magiczny. Zadaniem obdarowującego będzie zapisanie stron dziennika rytuałami magicznymi na każde święto, różnymi zaklęciami, przepisami na magiczne eliksiry, potrawy, zasadami tworzenia zaklęć czy nawet interpretacjami kart tarota. Warto wówczas zadbać także o oprawę graficzną bądź wklejenie suszonych ziół, aby prezent dobrze się prezentował.

Dodaj komentarz