Awenturyn – właściwości magiczne, znaczenie i rozpoznawanie

Kamienie szlachetne od pradziejów ludzkiego gatunku kojarzone były ze światem duchowym i ezoterycznym. Pomagały odegnać złe energie i wpłynąć na lepszą komunikację ze światem astralnym. W gronie kamieni szlachetnych, które cieszą się wielką estymą, od czasów najdawniejszych znajduje się awenturyn. Jak go rozpoznać? Czy występuje w jednolitej formie? Z jakimi rodzajami awenturynu się spotkamy? Do czego jest stosowany i na co ma wpływ?

Jak rozpoznać awenturyn?

Awenturyn jest kamieniem szlachetnym identyfikowanym z grupą krzemianów. Poznasz go po lśniącej powierzchni i jaskrawych inkluzjach. Wrażenie wizualne, jakie robi na odbiorcy, wynika z zawartości chromowanej fuksyty. Owa domieszka sprawia, że minerał ma barwę zieloną lub srebrzysto-niebieską. Nie jest to jedyna forma spotykanego awenturynu. W zależności od zawartych w kamieniu domieszek spotkać możemy kilka rodzajów awenturynu.

  • Zielony lub srebrzysto-niebieski awenturyn,
  • brązowy awenturyn,
  • czerwony awenturyn,
  • pomarańczowy awenturyn,
  • fioletowy awenturyn.

Awenturyn – właściwości

Ten kamień szlachetny ma wiele właściwości, od leczniczych po magiczne. Awenturyn stosowany jest w litoterapii, czyli leczeniu za pomocą minerałów i kamieni szlachetnych. Sprzyja wychodzeniu z negatywnych stanów emocjonalnych, takich jak depresja i nerwica. Docenia się jego właściwości uspokajające. To jednak nie wszystko. Pakiet prozdrowotnych funkcji awenturynu nie ogranicza się tylko do zachowania równowagi stanu ducha. Do leczniczych właściwości awenturynu należą również te, które nie mają związku ze stanem emocji wykorzystującej go osoby. Awenturyn działa zbawiennie na ludzki organizm poprzez pozytywny wpływ wywierany na pracę serca, układ krążenia i tarczycę. Znany jest również ze zdolności do wpływania na redukcję cholesterolu w ludzkim organizmie.

Charakter leczniczy tego niesamowitego kamienia znany był od dawna, jednak warto wspomnieć o magicznym zastosowaniu awenturynu. Tybetańczycy jako jedni z pierwszych wykorzystali ten kamień szlachetny w celu poszerzenia percepcji Buddy, w symbolicznym jego przedstawieniu. Uważa się, że ten powszechnie spotykany na całym świecie kamień szlachetny sprzyja uprawianiu medytacji i polepsza komunikację ze światem astralnym. Ludzie świadomi magicznych funkcji awenturynu stosują go w podróży i w pracy. Potrafi on chronić człowieka od złego i wpływa na powodzenie. Jedną z cech tego minerału jest wpływ na powodzenie w interesach. W świecie ezoteryki krąży przeświadczenie, iż noszenie czerwonego awenturynu w kieszeni zapewnia sukces w przedsięwzięciach finansowych i przyciąga pieniądze. Minerał ten znalazł poczesne miejsce w medycynie alternatywnej. Polecany jest kobietom, jeśli planują zajść w ciążę i mężczyznom w ramach zwiększenia libido.

Znaczenie awenturynu

Witaj, przygodo! Tak krzyknąć mógłby szczęśliwy właściciel tego kamienia, nosząc się z zamiarem jego założenia. Awenturyn zawdzięcza swą nazwę przygodzie. Inna nazwa awenturynu funkcjonująca w obiegu to Kamień Możliwości ze względu na jego magiczny wpływ na każdą dziedzinę życia. Znaczenie awenturynu jest poważne i to nie tylko ze względu na jego leczniczo-magiczny charakter. Jest chętnie wykorzystywany przez jubilerów, architektów, rzeźbiarzy, designerów i dekoratorów wnętrz. Awenturyn jest minerałem powszechnie spotykanym w naturze, ponieważ występuje praktycznie na każdym kontynencie. W Polsce jego złoża znajdują się w okolicach Gór Izerskich i w pobliżu aluwii Kaczawskich. Całkowitym zrządzeniem losu, przez kompletny przypadek zaczęto produkcję sztucznego awenturynu, który nie ustępuje pięknem naturalnie występującemu minerałowi.

 


Zobacz także:

Poznaj właściwości innych magicznych kamieni

Kwarc różowy – właściwości magiczne

Dodaj komentarz