Cytryn. Jakie właściwości magiczne ma ten kamień?

Kamienie szlachetne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż posiadają niezwykle atrakcyjny wygląd. Nadają się również do wszechstronnego wykorzystania. Warto mieć także świadomość tego, jakie cytryn działanie posiada. Okazuje się bowiem, że kamień ten ma właściwości magiczne. Z powodzeniem więc możemy nosić go przy sobie jako talizman czy też amulet.

Jak wygląda cytryn?

Cytryn to żółty kamień szlachetny, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Wzbudza zachwyt zarówno u znawców, jak i osób, które nie znają się na kamieniach szlachetnych. Cytryny powszechnie wykorzystywane są do produkcji biżuterii. Gustowny pierścionek czy eleganckie kolczyki wysadzane tymi kamieniami szlachetnymi sprawią, że będziemy pięknie prezentować się w każdych okolicznościach.

Warto mieć świadomość tego, że cytryn może mieć różną barwę. Może być ona żółta, ale również lekko pomarańczowa czy złocistobrunatna. Cytryny są jedną z odmian kwarcu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że cytryny w naturze bardzo rzadko mają jedną ze wspomnianych barw. Aby uzyskać pożądany ich kolor, są one zazwyczaj wygrzewane.

Pochodzenie i właściwości fizyczne

Gdzie naturalnie występuje cytryn? Otóż przede wszystkim pozyskuje się go z żył typu alpejskiego, ale również z skał magmowych. Cytryny powszechnie występują w Brazylii, Meksyku, USA czy Kanadzie.. Można wydobyć je również w Czechach czy Hiszpanii. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że cytryny, w przeciwieństwie do diamentów, charakteryzują się kruchością. Należy więc bardzo ostrożnie się z nimi obchodzić. Cytryny są jednak tańsze od diamentów. Biżuteria wysadzana tą odmianą kwarcu może być więc lepszym wyborem dla osób, które chcą zaoszczędzić na kupnie wyjątkowych ozdób. Ponadto, cytryny doskonale pasują do osób radosnych i żywiołowych, w przeciwieństwie do chłodnych i stonowanych brylantów. Trzeba jednak przyznać, że cytryny wspaniale prezentują się w towarzystwie oszlifowanych diamentów.

Zobacz: Cytryn na CzaryMary.pl »

Jakie właściwości magiczne posiadają cytryny?

Jeżeli sięgamy po cytryn, właściwości magiczne tego pięknego kamienia szlachetnego powinny być nam znane. Aby móc z nich czerpać, możemy zakupić zarówno biżuterię wysadzaną cytrynami, jak i pojedynczy kamień. Najpiękniej prezentują się oszlifowane kamienie szlachetne. Jakie właściwości magiczne tej odmiany kwarcu warto znać? Wiele osób wierzy w to, że kamień ten pomaga organizmowi w procesie regeneracji. Ponadto, cytryny poprawiają funkcjonowanie krążenia krwi i limfy w organizmie. Dzięki cytrynom zdecydowanie łatwiejsze będzie również zaśnięcie po trudach dnia codziennego. Co ciekawe, cytryny mogą pomóc również w pokonaniu migreny, nawet tej uciążliwej. Wiele osób twierdzi również, że cytryny pozwalają im dążyć do osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących celów. Nie ulega wątpliwości, że dzięki cytrynom można również zapewnić sobie pomyślność. Wiele osób sięga po ten rodzaj kamieni szlachetnych w chwilach zwątpienia. Już sam widok cytrynów uspokaja i nastraja pozytywnie. Nie ulega wątpliwości, że kamienie te stanowią niebanalny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup cytrynów lub biżuterii nimi wysadzanej, zastanówmy się nad tym, jaka biżuteria sprawi przyjemność osobie, którą pragniemy obdarować. Warto pamiętać o tym, że cytryny wymagają regularnego noszenia. Jeśli zawsze będziemy mieć je przy sobie, będziemy mogli liczyć na pozytywny wpływ cytrynów na nasze samopoczucie. Mowa tu zarówno o wpływie na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne oraz duchowe.

 


Zobacz także:

Magiczne działanie czerwonych kamieni

Ametyst – jakie właściwości ma ten magiczny kamień?

Dodaj komentarz