Znaczenie kart Lenormand – Koniczyna, Jeździec, Drzewo i inne

Znaczenie kart Lenormand - Koniczyna, Jeździec, Drzewo i inne

Marie Anne Adelaide Lenormand była jedną z największych wróżbitek wszechczasów oraz zdolną jasnowidzką, która świadczyła usługi dla cesarzowej Józefiny. Lenormand stworzyła swoją własną, niezwykle dokładną talie wróżbiarską, doskonale spisującą się w kartomancji.

Karty te są świetną alternatywą dla tarota, różniącą się od niego przeznaczeniem i strukturą. W przeciwieństwie do Tarota, Lenormand jest o wiele bardziej praktyczną talią – koncentruje się nieco mniej na uczuciach psychologicznych, a bardziej na codziennych wydarzeniach. Czytając z kart Lenormand można zauważyć, że skupiają się one na kwestiach praktycznych. Tarot skupia się na pytaniu „dlaczego?”, podczas gdy Lenormand odpowiada na pytanie „jak?”.

Najważniejsze karty Lenormand i ich znaczenie

Jakie znaczenie mają poszczególne karty i co oznaczają? Cała talia składa się z 36 kart. Poniżej skupimy się na najważniejszych z nich.

Jeździec – dobra wiadomość

Karta jest zwiastunem przychylnej dla nas informacji lub czegoś co zostanie nam przeniesione. Jeździec symbolizuje nowy początek. Zmiękcza działanie łych kart i wzmacnia te dobre. Symbolizuje spełnione pragnienia, sukces, zwycięstwo, marzenia, poczucie własnej wartości i niespodziankę.

Koniczyna – codzienne radości

Ta karta oznacza, że nie ma powodu do zmartwień. Koniczyna do szczęście, dobrze wykonana praca i miło spędzony czas, jak również pewny wyniki przy szybkim działaniu, co może oznaczać niewielki zastrzyk gotówki, pożyczkę lub udaną inwestycje. Jednak w połączeniu z niektórymi kartami może być zwiastunem samotności, nerwowości i zahamowania wzrostu.

21– zdrowie

Dobre zdrowie, spokojne życie i stabilność – właśnie to przyniesie nam ta karta. Drzewo może również symbolizować nudę, odpoczynek, satysfakcji i refleksję.

Bocian – zmiana

Ta karta symbolizuje podróż, ruch, zmianę pracy, elastyczność oraz powrót i przemianę.

Kosa – ostrzeżenie

Wróżba ryzyka i niespodziewanego rozwoju sytuacji. Karta kosy to coś nagłego i zaskakującego. W połączeniu z innymi kartami wskazuje gdzie czyha zagrożenie. Kosa oznacza również niedojrzałość i gorliwość.

Trumna – koniec

Ta karta oznacza chorobę, pożegnanie, utratę. Trumna oznacza również duchowość związaną z cierpieniem oraz to że ktoś musi na nas polegać, aby odnieść sukces.

Wąż – objazd

To bardzo osobista karta mająca zwykle pozytywny wydźwięk. Wąż oznacza uwikłanie, oszustwo, inteligencje oraz uwodzenie. Karta symbolizuje również dobry osąd oraz inteligentną kobietę lub kogoś kto lubi aktywność

Chmury – brak jasności

Ta karta oznacza dwuznaczność, trudności. brak perspektywy. Chmury to dezorientacja spowodowana przez lęki lub coś innego, jak również; sny, problemy, brak niezależności i zdobywanie rzeczy poprzez oszukiwanie.

Statek – tęsknota

Statek to podróż, odległość, zwiastun nowych wydarzeń oraz zmiana okoliczności. W połączeniu z inną kartą pokazuje obiekty naszej tęsknoty. Karta symbolizuje również coś do rusza do przodu, eksplorację, kradzież i wykorzystanie lęków i zmartwień.

Lis – podstęp

Zwiastun oszustwa, kłamstwa, nieuczciwość, fałszu, oszukiwania samego siebie i negatywnego nastawienia. Karta informuje o złym czasie na podjęcie niektórych decyzji oraz o nowych obowiązkach.

Gwiazda – przejrzystość sytuacji

Bardzo pozytywna karta symbolizująca inspirację, duchowość, wiedz, wielkie szczęście, jak również atrakcyjność i udany związek. Gwiazda może również oznaczać brata lub przyjaciela oraz historię miłosną.

Pierścień – cykl i powiązanie

Ta karta to połączenie, partnerstwo, małżeństwo, kontrakty i umowy. Karta pokazuje również cykl i coś lub kogoś kto porusza się w kółko. Pierścień to również zobowiązania, obowiązek i bezpieczeństwo.

 

Zobacz także:

Rodzaje tarota. Poznaj jego odmiany

Karty Tarota i podstawowy podział (Arkana Wielkie i Małe)

O zadawaniu pytań w tarocie. Na te pytania tarot nie odpowie

Jedna odpowiedź

  1. Piotr 1 rok temu

Dodaj komentarz