Czym są talizmany i czym różnią się od amuletów?

Talizmany a amulety to dwa zupełnie różne przedmioty, które mają całkowicie odmienne przeznaczenie. Wybór konkretnego zależy przede wszystkim od tego, co chcemy osiągnąć – przyciągnięcie miłości, poprawa finansów, zwiększenie szczęścia życiowego? A może wręcz odwrotnie – uchronić się przed nieszczęściem i toksycznymi ludźmi lub odwrócić życiowy niefart? Nie tylko cel jest ważny, ale również konkretna postać talizmanu lub amuletu. Wybór powinien być przemyślany i poprzedzony zagłębieniem się w tę tematykę.

Czym jest talizman?

Podstawowym celem talizmanu jest przyciąganie pozytywnych zjawisk i sytuacji. Najczęściej chodzi o szczęście, miłość, dobrobyt i optymizm. Daje właścicielowi siłę, zwiększa jego motywację i zapewnia wsparcie na najwyższym poziomie metafizycznym. Co istotne – talizman działa przez cały czas, nawet w nocy podczas snu. Porównywany jest do ludzkiego serca. Talizman może mieć różną wielkość i kształt. Najlepiej wybrać go w skupieniu i samodzielnie, mając na uwadze wybrane cele. Przykładowo, te zawierające w sobie niebieskie kamienie wspierają komunikację i poprawiają relacje międzyludzkie, natomiast celtycki symbol kochanków w splocie wpłynie na zgodność i porozumienie w związku, zwiększając zażyłość. Chcąc przyciągnąć do siebie zdolność szybkiego zapamiętywania i wsparcie w nauce warto sięgnąć po symbol babilońskiego drzewa mądrości. Z kolei agat muszlowy uznawany jest za symbol pieniędzy i bogactwa. Oczywiście można zdecydować się także na popularne, znane wersje talizmanów – czterolistna koniczyna, odwrócona podkowa czy słonik z uniesioną trąbką.

Czym jest amulet?

Amulet stanowi swojego rodzaju niewidzialną tarczę, która odbija złą energię i chroni posiadacza przed negatywnymi ludźmi i sytuacjami. Działa jedynie w chwili zagrożenia, dlatego przez większość czasu – gdy wszystko jest w porządku – stanowi dodatek do stylizacji. Mimo tego warto mieć go przy sobie, ponieważ nigdy nie wiadomo, w którym momencie spotka nas coś złego. Jego podstawowym celem jest więc ochrona przed wszystkim, co złe – chorobą, niektórymi ludźmi, niedostatkiem, atakami energetycznymi. Podobnie jak w przypadku talizmanów istnieje duży wybór różnych postaci przedmiotu. Przykładowo, symbol ręki Fatimy uchroni przed obmową nieprzyjaznych, wrogo nastawionych ludzi, zaś pierścień Atlantów wykazuje właściwości uzdrawiające i ochronne. Zarówno talizmany, jak i amulety mogą mieć różną postać – często jest to tradycyjny wisior lub naszyjnik, jednak może to być również pierścień, przywieszka czy odrębny przedmiot, który wkładamy do kieszeni lub portfela.

Talizman czy amulet?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto mieć w swoim życiu zarówno jedno, jak i drugie. Każdy człowiek potrzebuje bowiem odrobiny szczęścia oraz ochrony. Ważne jest jednak, aby nie nosić zbyt wielu różnych symboli. Decydując się na jeden wybrany talizman nie ma powodów ani wskazań do jednoczesnego zakładania kilku innych. Może to wywołać spore zamieszanie energetyczne i zupełnie odwrotny od oczekiwanego efekt. Jeden talizman oraz jeden amulet w zupełności wystarczą.

Podczas wyboru warto kierować się własną intuicją. Oglądając kilka przedmiotów należy zdecydować się na ten, który wywołał pewne poruszenie emocjonalne. Może to być zaduma, ekstaza, poczucie bezpieczeństwa czy radość. Z pewnością napotykając amulet skorelowany z duszą przyszłego posiadacza będzie wiadomo, że wybór jest słuszny. Podobnie w przypadku talizmanu. I choć najlepiej wybrać taki przedmiot samodzielnie, amulet lub talizman może stanowić dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby.


Zobacz także:

Jak działa talizman aniołów?

Oko Horusa. Skąd pochodzi i jakie jest jego znaczenie?

Dodaj komentarz