Jak samodzielnie zrobić wahadełko?

Jak samodzielnie zrobić wahadełko

Stoisz przed trudną decyzją i zastanawiasz się jak samodzielnie zrobić wahadełko? W odwiedzanych przez ciebie sklepach ezoterycznych nie udało ci się znaleźć odpowiedniego dla siebie wahadełka? A może lubisz oddawać się własnoręcznej twórczości? Jeśli tak, ten artykuł jest przeznaczony właśnie dla ciebie.

Jak samodzielnie zrobić wahadełko?

Najlepsze w robieniu własnoręcznego wahadełka jest to, że możesz wykorzystać ulubione drobiazgi, dzięki czemu twój osobisty doradca będzie prezentował się wyjątkowo. Przejrzyj domowe szuflady i sprawdź jakie skarby się w nich kryją. Koraliki, kamienie naturalne, klucze i śrubki, czyli wszystko to, co sprawdzi się w roli obciążnika, jest mile widziane.

Co jest potrzebne do zrobienia wahadełka?

Samodzielne zrobienie wahadełka jest bardzo proste. Potrzebujesz jedynie kilku narzędzi i wspomnianych wcześniej drobiazgów. Oto co należy przygotować przed przystąpieniem do pracy:

  • sznurek, nitka, wstążka lub łańcuszek;
  • koraliki, kamienie naturalne, śrubki, klucze i inne tego typu drobiazgi;
  • szpilki jubilerskie (druciki zakończone kulką);
  • niewielkie szczypce i obcinaczki do drutu;
  • nożyczki.

Jak zrobić wahadełko krok po kroku?

  1. Na przewierconych koralikach i kamieniach należy zamontować haczyk. W tym celu należy przełożyć przez drobiazg szpilkę jubilerską. Ostrą stronę szpilki należy wygiąć w pętelkę szczypcami.
  2. Sznurek przełożyć przez powstałe na koraliku kółeczko, bądź przez inny wybrany przez siebie drobiazg. Następnie należy wyrównać końce sznurka i związać go w supeł tuż przy zawieszonym ciężarku.
  3. Zamiast sznurka można wykorzystać też łańcuszek i za pomocą szczypców przypiąć do niego wcześniej przygotowany koralik.
  4. Długość łańcuszka lub sznurka należy dostosować do własnych preferencji.

Wahadełka do radiestezji i wróżbiarstwa

Sprawdź także wahadełka na CzaryMary.pl >>

Najpiękniejsze osobiste wahadełko

Jak widać, samodzielne wykonanie wahadełka nie jest trudne, a wręcz pozwala na uruchomienie wyobraźni i kreatywności. Dzięki temu możesz przygotować nawet kilka wahadełek, wśród których każdy będzie miał inne zastosowanie, bądź korzystać z nich zgodnie z aktualną energią i odczuciami. To jednak nie wszystko, ponieważ powyższą instrukcję jak samodzielnie zrobić wahadełko można również ulepszać, jeszcze bardziej personalizując swój osobisty gadżet.

Na drugim końcu sznurka można na przykład umieścić kolejny drobiazg, który ułatwi trzymanie. Może to być kilka kolejnych koralików, w mniejszych rozmiarach. Można też wykorzystać niewielkie kółeczka, które są z łatwością dostępne w sklepach budowlanych. Sprawdzi się również zawieszka z łańcuszka poniewierająca się po kuferku z biżuterią. W sklepach z akcesoriami do biżuterii takie zawieszki są też ławo dostępne, dzięki czemu można ozdobić swoje wahadełko dowolnym drobiazgiem, na przykład w postaci anioła lub serca. 

Do zrobienia wahadełka szczególnie dobrze sprawdzają się kamienie naturalne o stożkowych kształtach. Świetnie się prezentują i są wygodne w użytkowaniu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby zakupiony kamień był już przewiercony na wylot, bądź aby był już na nim zamontowany haczyk. Samodzielne próby przewiercenia kamienia okazują się niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu. Alternatywą jest zaczepienie sznurka o nieprzewiercony kamień metodą splotu (makrama).

Jak samodzielnie zrobić wahadełko? – wersja ekspresowa

Zastanawiasz się, co zrobić w podróży, kiedy to nie masz ulubionego wahadełka przy sobie, jednak potrzebujesz pilnie z niego skorzystać? Okazuje się, że można na to zaradzić. Potrzebujesz jedynie nitkę i obrączkę lub pierścionek. Wystarczy zawiesić pierścionek na nitce i wahadełko gotowe. Przed przystąpieniem do pracy warto oczyścić zawieszony pierścionek, na przykład mocząc go przez kilka minut w czystej wodzie.


Zobacz także:

Wszystko o Wahadełku Izis – właściwości i zastosowania

Rodzaje wahadeł radiestetycznych

Dodaj komentarz