Kamienie zodiakalne. Który kamień dla jakiego znaku zodiaku?

Kamienie szlachetne oraz półszlachetne, to nie tylko surowce do wyrobu biżuterii. Od wieków znane są szczególnie, niekiedy wręcz magiczne właściwości poszczególnych kruszców. Mają moc uzdrawiającą zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Przyjrzyjmy się zatem, jak i kamień przyda się każdemu z przedstawicieli zodiaku do walki że słabościami, a przy tym przyniesie szczęście i spokój.

Kamienie zodiakalne

Zobacz kamienie zodiakalne »

Baran

Zmorą Baranów są brak cierpliwości i intensywność. Pomocne w załadowaniu nad tymi cechami będą hematyty i jaspisy. Pozwolą Baranowo zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, czy aby na pewno kolejny wybuch złości jest niezbędny do rozwiązania problemu.

Byk

Osoby spod tego znaku cechuje upór oraz ogromną wytrwałość w dążeniu do celu. Aby uchronić się przed nadmiernym uporem i zatwardziałością, powinny sięgnąć po kwarc różowy. Szczęście w miłości, która jest siłą napędową Byków, pomaga odnaleźć szmaragd.

Bliźnięta

Bliźnięta, to dwie dusze w jednym ciele. Potrafią być równocześnie szczęśliwe i smutne, a do tego żyją w ciągłym biegu. Pomocne w osiągnięciu równowagi i harmonii, będą ametysty i onyksy. Połączą buzujące w Bliźniętach żywioły i pozwolą im przenosić dzięki temu góry!

Rak

To najbardziej wrażliwy że wszystkich znaków zodiaku. Dlatego potrzebuje solidnej ochrony, aby nie zatracił się w przeszłości i śmiało mógł iść do przodu. Idealne kamienie dla Raka, to koral i opal. Ochroną wrażliwą duszę i dodadzą energii w ich zawiłej podróży przez życie.

Lew

Tygrysie oko będzie zwierciadłem dla nieco bezkrytycznego wobec siebie Lwa i pozwoli mu dostrzec jego błędy. Z kolei topaz ochroni przed rutyną i pozwoli cieszyć się z małych rzeczy. Połączenie tych kamieni skłoni zimnego Lwa do analizy swojego postępowania względem bliskich.

Panna

Dla pedantycznej i nie stroniącej od rutyny Panny, polecany jest świeży już z nazwy cytryn. Pozwoli on otworzyć się Pannie na nowe doznania i doświadczenia. Dzięki niemu odkryje, że zmiany nie muszą być zawsze na gorsze!

Waga

Wagi mają zazwyczaj artystyczne dusze i dlatego potrzebują ciągle nowych doznań. Jeżeli pragną stałej i satysfakcjonującej relacji, powinny sięgnąć po kunzyt. Przyda się także jaspis, który pomaga w wytrwaniu w swoich postanowieniach i dążeniu do obranych celów.

Skorpion

Skorpiony słyną z mocnego charakteru, a do tego bywają też pamiętliwe i wybuchowe. Malachit pomoże im się wyciszyć, a hematyt skłoni do refleksji nad przeszłością. Ułatwi też wybaczenie dawnych uraz.

Strzelec

Strzelec lubi być w ciągłym ruchu i doświadczać nowych doznań, dlatego wsparciem dla niego będzie równie ognisty rubin. Z kolei, jeżeli zapragnie wyciszenia i spokoju, niech sięgnie po topaz. Oba te kamienie w połączeniu, dadzą Strzelcowi harmonię i jeszcze wiecej radości z życia.

Koziorożec

Ten przedstawiciel zodiaku, twardo stąpa po ziemi i poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Często zbyt poważnie, przez co zamyka się na inne opcje i rozwiązania. Dlatego powinien sięgnąć po kamień księżycowy oraz kwarc dymny, które pomogą mu otworzyć się nieco na świat i poszerzyć horyzonty.

Wodnik

Ten znak, to zdecydowany indywidualista, który zawsze podąża własną drogą. Wsparciem w dogadaniu się z napotkanymi na niej osobami, będą agat i chalcedon. Podkreślą też duchowość i metafizyczność tego znaku.

Ryby

Idealnymi kamieniami dla tego, co do zasady pracowitego i kreatywnego znaku zodiaku, są turkus i akwamaryn. Ryby są też z natury bardzo wrażliwe, dlatego turkus będzie pełnił w ich przypadku rolę tarczy ochronnej. Akwamaryn z kolei tchnie w nie pozytywną energię i pogodę ducha w trudnych chwilach.

 


Zobacz także:

Kamienie szlachetne jako amulety

Symbole buddyzmu i ich znaczenie

Dodaj komentarz