Czerwona nić na nadgarstku. Po co się ją nosi?

Czerwona nić na nadgarstku. Po co się ją nosi?

W całej historii świata czerwona nitka noszona na nadgarstku uznawana jest za znak ochrony, powodzenia, oraz wiary. W dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi zaczęło podążać za tym trendem. Jednak jakie tak naprawdę znaczenie i właściwości magiczne przynosi noszenie czerwonej nitki na nadgarstku? Może zacznijmy najpierw od kilku słów wstępu.

Czerwona nitka występuje w wielu religiach i kulturach świata: starożytnych Chinach, Buddyzmie, Chrześcijaństwie, Hinduiźmie, a nawet Kabale. Może być noszona na każdym nadgarstku, jest zazwyczaj zrobiona z wełny i może mieć nawet zawiązane węzły. Czerwony jest kolorem używanym od czasów starożytnych. Jest on symbolem krwi i ochrony, jest używany w pracy z tak zwanym trzecim okiem. Był malowany na ludzkim ciele przed bitwą, a nawet na drzwiach domów dla ochrony domowników. Kolor czerwony ma długą tradycję w historii ludzkości przy wielu różnych okazjach zdefiniowanych głównie przez przywiązania, które kultura nakłada na nie. W pracy z energią bransoletka może stać się talizmanem i zostać naładowana pozytywną energią, która będzie chronić nosiciela.

Pewien człowiek, którego poznałam, żartobliwie powiedział mi kiedyś, że nosi czerwoną nitkę na sobie jako sposób uniknięcia ludzi sprzedających czerwone nici. Natomiast inna osoba, którą znam od dłuższego czasu, powiedziała, że chce nosić na sobie czerwoną nitkę, aż znajdzie bratnią duszę. Później w dniu, w którym poznała swojego męża, nić cudem spadła z jej nadgarstka. Jak więc łatwo zauważyć, noszenie czerwonej nitki może mieć dla każdego inne znaczenie.

Gdzie kupić czerwoną nić? Zobacz » 

Czerwona bransoletka w różnych wierzeniach. Znaczenie i właściwości

Hinduizm

W hinduizmie nazywa się je „kalava” i na ogół noszone są na prawym nadgarstku przez mężczyzn, a na lewym przez kobiety. W hinduizmie czerwień jest symbolem czystości, koloru boskiego, męstwa i hojności. Jest on używany w świątyniach podczas ceremonii i punjabu. Pokazuje jedność w wierze hinduizmu i wspólnoty.

Buddyzm

W buddyzmie kolor czerwony jest symbolem siły życiowej i współczucia. W Buddyzmie noszenie czerwonego sznurka jest przypomnieniem dla użytkownika, aby okazywał współczucie wszystkim i miał na uwadze język, ponieważ język może ciąć głębiej niż miecz.

Chrześcijaństwo

W chrześcijaństwie, w Księdze Rodzaju: 38 wspomina się o czerwonym sznurku, aby „wytrzeć nieszczęścia”. Na ogół jest on również noszony na lewym nadgarstku. W chrześcijaństwie czerwony jest symbolem ognia, krwi i Zesłania Ducha Świętego. Stał się również kolorem męczeńskich świętych.

Kabała

W Kabale uważa się, że czerwona nić usuwa niechcianą energię, aby zrobić miejsce dla pożądanej energii.

Według innych wierzeń noszenie czerwonej bransoletki dodaje osobie która ją nosi pewności siebie i siły. Uważa się również, że bransoletka z czerwonego sznurka jest noszona w celu przyjęcia duchowych błogosławieństw do swojego życia. Dziś jednak wielu ludzi używa jej po prostu jako przypomnienia, że nie są sami, aby wierzyć w siebie i pozostać pozytywnym nawet w obliczu tego, co wydaje się przeciwnością losu.


Kadzidełka o magicznych właściwościach

Magia świec


Dodaj komentarz