Chalcedon i jego magiczne właściwości

Chalcedon i jego magiczne właściwości

Chalcedon i jego magiczne właściwości czynią z niego idealny kamień pielęgnacyjny, który sprzyja braterstwu i dobrej woli. Pochłania negatywną energię. Wprowadza w harmonię umysł, ciało, emocje i ducha. chalcedon wzbudza poczucie życzliwości i hojności. Łagodzi wrogość i przekształca melancholię w radość. Łagodzi zwątpienie. Tworzy otwartość i entuzjazm. Absorbuje i rozprasza negatywne myśli, emocje i złe sny.

Jak wygląda chalcedon?

Chalcedon jest często różowy, żółto-brązowy, żółty, białoszary i szaro-niebieski. Jest nieprzezroczysty lub półprzezroczystego, często z brązowawymi paskami. Często poleruje się go na wysoki połysk. Czysty chalcedon jest również znany jako sard lub karneol. Odmiana jednokolorowa jest również często sprzedawana jest po prostu pod nazwą chalcedon, podczas gdy reszta tej grupy ma unikalne i specyficzne nazwy, takie jak onyks, karneol i heliotrop. Zielony rodzaj chalcedonu jest znany jako chryzopraz, podczas gdy odmiana pasmowa znana jest jako agat, heliotrop ma czerwone plamki jaspisu, a onyks ma białe lub czarne paski. Wszystkie te kamienie szlachetne należą do ogromnej rodziny chalcedonów.

Nazwa chalcedon pochodzi od starożytnego bizantyjskiego miasta portowego Chalcedon, znanego dziś jako Kadikoy w Turcji. Godne uwagi okazy tego kamienia występują w USA, Meksyku, Brazylii, Rosji, Indiach, Nowej Zelandii, Maroku, Namibii i Turcji.

Gdzie kupić? Sprawdź:

Chalcedon z karneolem, kamień

Chalcedon, kamień

Zastosowania chalcedonu

Kamień pozwoli ci skupić się na świecie duchowym bez utraty obiektywnego lub pozytywnego spojrzenia na przyszłość. Wzmocni twoją zdolność dokonywania pozytywnych zmian w Twoim życiu. Ten kamień zharmonizuje wszystkie aspekty Twojego bytu. Kiedy masz do czynienia z energiami chalcedonu, będziesz mieć więcej pozytywnego nastawienia w swoim sercu, umyśle i duszy. Uspokajające i stabilizujące energie chalcedonu zwiększą Twoje zdolności umysłowe i wewnętrzny spokój. Kamień stymuluje emocjonalną uczciwość i emocjonalne uzdrowienie. To potężny kamień leczniczy, który może chronić Cię przed różnymi stanami zdrowia fizycznego i psychicznego. Chalcedon ochroni Cię przed negatywnymi wpływami zewnętrznymi, które często prowadzą do koszmarów. Ten kamień otworzy różne kanały dla lepszej komunikacji i pomoże Ci wyrażać swoje uczucia w pozytywny sposób. Zwiększy twoją energię życiową i zachęci do równowagi emocjonalnej, hartu ducha i witalności. Energie chalcedonu zainspirują cię do większej hojności. Kamień zachęci Cię do życzliwości i życzliwości oraz zmotywuje cię do dobrych uczynków.

Chalcedon wesprze Cię w wysiłkach zmierzających do poprawy postrzegania siebie i zwiększenia poziomu optymizmu. Wzmocni Twoją intuicję i zwiększy samokontrolę. Chalcedon jest wielką w pozbyciu się lęków i niepokojów. Kamień pomoże Ci również pozbyć się niechcianych rzeczy lub ludzi, które powodują niepokój i chaotyczne zaangażowanie emocjonalne. To kamień uziemiający i ochronny, który powstrzyma cię od złych wpływów. Jeśli użyjesz go z ammolitem, pobudzi Twoje sny i zadziała jak silny energetyzer. Chalcedon to potężny kamień kojarzony z prawością i uczciwością. Będzie promować spokojną atmosferę oraz i ożywi niski poziom energii.

 

Sprawdź działanie innych magicznych kamieni:

Jaspis czerwony. Jakie właściwości ma ten magiczny kamień?

Czaroit. Na co pomoże ten magiczny kamień?

Tygrysie oko. Poznaj właściwości tego magicznego kamienia

Czarny turmalin – właściwości magiczne i przeciwwskazania

Dodaj komentarz